3 olyan tény a kék gyémántról, amit nem is gondoltál volna

A világ legritkább ékkövei között tartjuk számon a kék színű gyémántokat, függetlenül attól, hogy sötétebb, mélyebb vagy épp világosabb a színük.

Ezek a titokzatos drágakövek még különlegesebbé teszik az eljegyzési gyűrűt, de figyelem! Csak a legbátrabb nőknek ajánljuk a kék gyémántokat!

A bór teszi kékké a gyémántokat

A színes gyémántok eljegyzési gyűrűbe foglalása manapság nagyon trendi, hiszen kiemelkednek a víztiszta drágakövek közül. A különleges színváltozatokat a gyémántkristályokban megtalálható idegen – nem UFO! – elemek okozzák, a sárgánál például a nitrogén.

A kék gyémántok esetében a ragyogó színért a bór a felelős.

Nem mindenkinek hoz szerencsét

Ki ne emlékezne az Óceán szívének nevezett hatalmas kék gyémántra, melyet Kate Winslet karaktere kapott ajándékba vőlegényétől a Titanic című filmben? Pazar ékszer volt a gyémántokkal díszített nyakék, középen a csodálatos drágakővel.

Bár a valóságban nem létezik, egy olyan ékkőről mintázták, ami viszont igen, méghozzá a világhírű Hope kék gyémántról, ami csiszolatlanul 112 karátos volt, majd XVI. Lajos vásárolta meg – és nevezte el a „Francia korona kék gyémántjának” -, de addig dolgoztak rajta az évszázadok alatt, hogy mára mindössze 45,5 karátot nyom!

Ahogy azonban a történetben az Óceán szíve, úgy a Hope sem hozott jó szerencsét a megvásárlójának.  Azonban nem ez az egyetlen rosszhírű kék gyémánt.

Egy másik, a gyűrűbe foglalt Oppenheimer Blue gyémánt 14,62 karát súlyú és néhány évvel ezelőtt több mint 18 milliárd forintért kelt el egy aukción.

A pletykák szerint egy ázsiai milliárdos vette meg a lányának, dacolva a babonákkal, miszerint a Blue bajt hoz tulajdonosára.

A Föld legmélyebb pontjáról származnak

Az köztudott tény, hogy a gyémántok nagy nyomás alatt alakulnak át egyszerű, szerves vagy szervetlen szénalapú anyagokból, például grafitból a föld mélyén.

Általában 150-200 kilométer mélyen keletkeznek a legkeményebb drágakövek, de a kék gyémántok sokkal mélyebbről, akár 660 kilométer mélyről, a Föld köpenyéből is származhatnak, ezért is mondják sokan, hogy a „pokolban keletkeznek”, hiszen ott a bolygó magja miatt már elképzelhetetlen a forróság.

Ha valaki eljegyzési gyűrűbe foglaltat egy ilyen ékkövet, egy percig sem lehet kétségünk szerelme tüzét illetően!

Neked is lehet kék gyémántod!

Bár a természetes színű kék gyémántok nagyon ritkák és épp ezért drágábbak is, mint a színtelen drágakövek, van egy módszer, amivel mesterségesen is kékké varázsolhatóak a víztiszta kövek.

Egy speciális technológiával különleges bevonatot képeznek a gyémánton, ami ezután kék színben pompázik. Egyetlen hátránya a dolognak, hogy a színes bevonat idővel megkopik, így néha fel kell újítani az eljegyzési gyűrű ragyogó díszét.